Title:
13. HR SALÓN
URL:
https://www.intenziva.sk
Description:
Plánované konferencie organizované Intenzívou v Bratislave.
Keywords:
vzdelávanie, konferencie, cerd, marketing, management
Language:
sk
Author/a:
intenziva.sk
Contributor/a:
PaedDr. Ilona HEGEROVÁ
Publisher/a:
PaedDr. Ilona HEGEROVÁ
Intellectual property rights:
PaedDr. Ilona HEGEROVÁ
Creation date:
2024-07-22
 
Odborný partner
Hlavný partner
Špeciálny partner
Reklamný partner
Mediálny partner
Zdieľať na LinkedIn

13. HR SALÓN

13. HR SALÓN

Dokážete zvýšiť motiváciu ľudí aj bez poskytovania ďalších výhod?

Téma:Konferencie | Bratislava
Termín konania:30. október 2014
Miesto konania:Bratislava, Kongresové centrum Technopol

Nemotivovaný zamestnanec neexistuje.
Ako motiváciu/demotiváciu merať a ako s výsledkami pracovať?
Odlišná motivácia jednotlivých generácií zamestnancov.

HR salon je určený profesionálom, ktorí sa zaoberajú problematikou riadenia a rozvoja ľudí a sú ochotní:

  • zdieľať svoje skúsenosti - The Best of Practices,
  • zlepšovať spoluprácu a komunikáciu,
  • získavať aktuálne informácie o vývoji a trendoch,
  • spoločne diskutovať a navrhovať riešenia z oblasti HR
     

Príďte na konferenciu, načerpajte energiu a inšpiráciu od úspešných.

„Kto sa prestane zlepšovať, prestane byť dobrý.“
O. Cromwell

Informácie o predošlých salónoch nájdete v ARCHÍVE

Speakers

Svoje skúsenosti Vám dopoludnia odovzdajú:

Dino Ajanovic

Country General Manager, 
TNT Express Worldwide spol. s r. o. - Exkluzívny hosť!

Narodil sa v Belehrade (Srbsko). Študoval na Delft University v Holandsku, titul Ing. mu bol udelený na Elektrotechnickej fakulte v Belehrade v Juhoslávii. Ako inžinier pre IT riešenia v poštovom a bankovom sektore pracoval pre spoločnosť Olivetti, najprv v Juhoslávii a od roku 1992, už ako obchodná podpora, v Prahe. V TNT Express pôsobí od marca 2000, pozíciu Generálneho riaditeľa pre TNT Slovensko začal vykonávať v auguste 2001.


Egita Renovica

Managing Partner
Engage Hill s. r. o., ČR

Ekonomickú fakultu Univerzity v Sarajevu (Bosna a Hercegovina), so zameraním na personalistiku a marketing, ukončila v roku 1983. Žije v Prahe od roku 1992.
Má viac ako 25 ročnú skúsenosť v personalistike. Do roku 2007 pracovala ako Human Resources Manager v TNT Express a Bertelsmann. Pred 7 rokmi nastúpila do spoločnosti Engage Hill (www.engagehill.com), kde sa podielana na tvorbe služieb a produktov, a je zodpovedná za mezinárodných partnerov.


Filip Brodan

Managing Partner
Engage Hill s. r. o., ČR

Filip založil svoju prvú spoločnosť už behom štúdia na 1. lekárskej fakulte Karlovej Univerzity v Prahe. I napriek tomu, že sa rozhodol nepracovať v klasickom systéme ako lekár, záujem o človeka mu zostal. Posledných 6 rokov sa venuje práci s metódou využívajúc farebne objektové analýzy, s ktorou okrem výskumnej činnosti vyvíja i komerčne užitočné produkty. So svojím tímom vytvoril medzinárodne používané koncepty zamerané na meranie asociácií, prežitkov a motivácii zákazníkov (ColourMind) aj zamestnancov (Balance Management). Odkazy na výsledky zverejnených štúdií nájdete na: http://czmedia.engagehill.com/


Matej Šemšej

HR Manager, HR Business Partner Consulting ECE & CIS
Oracle

Matej Šemšej začal svoju kariéru v oblasti HR v spoločnosti Dell, kde prešiel niekoľkými pozíciami na slovenskej a českej pobočke. Následne viedol niekoľko rokov oddelenie a tím HR pre východnú Európu v spoločnosti Teradata. V spoločnosti Oracle má okrem slovenskej pobočky na starosti divíziu Consulting vo východnej Európe a krajinách CIS a v neposlednom rade aktivity Oracle FIT Programu zastrešuje okrem Slovenska aj na pobočke v Prahe. Matej je vyštudovaný historik a germanista (štúdium na Univerzite Komenského či doktorát na Slovenskej akadémii vied) a vášnivý športovec.


Svetlana Barbarawi

HR Director, Central/Eastern Europe, Middle East & Africa
IDC CEMA

V HR posobí od roku 1999, naprv v executive search a potom ako HR director v spoločnostiach v IT sektore v CZ a SK. Momentálne má na starosti HR pre 25 krajín a region ‘emerging markets (Eastern Europe, Middle East and Africa)’ v IDC (co je globalna firma pre vyskum IT trhu). Pred pôsobením v HR som strávila niekoľko rokov v sales operations v IBM.


Angelika Mikócziová

Vedúca oddelenia, Samostatné oddelenie Riadenia ľudských zdrojov
OTP Banka Slovensko, a. s.

Ing. Mikócziová vyštudovala Inštitút bankového vzdelávania Vysoká škola Praha, v rokoch 1998 až 2006 pracovala v oblasti HR v Tatra Banke, v roku 2006 nastúpila do OTP Banky ako vedúca odmeňovania a od r. 2013 ako HR direktor riadi Samostatné oddelenie riadenia ľudských zdrojov.


Marián Baranovič

Operačný riaditeľ divízie SME
SOFTIP, a. s.

SOFTIP ako jedna z najvýznamnejších slovenských IT firiem má dlhoročné skúsenosti s návrhom a implementáciou softvérových projektov, vývojom a údržbou softvérových produktov a s tým spojenými službami.


Roman Talaš

Riaditeľ SIEBERT + TALAŠ

Aktívny architekt s dlhoročnými skúsenosťami v rôznorodých projektoch od interiéru po urbánne celky v úlohe generálneho projektanta a hlavného koordinátora. Dlhoročné skúsenosti so spoluprácou na projektoch s renomovanými zahraničnými kolegami (Foster+Partners / Londýn, WARMJM / Londýn, ISV / Atény, Serie Architects / Londýn, Francisco Mangado / Pamplona).
Ako partner so zodpovednosťou riadenia spoločnosti zameraný na rozvoj, vytváranie vízií, budovanie vzťahov (networking), hľadanie komplexných riešení, vytváranie súladu zámerov s predstavami mesta a mestkých častí, prezentácie urbánnych celkov. Schopný zostaviť si a oprieť sa o tím profesionálov, nastaviť systém a štandardné procesy zvyšujúce kvalitu výstupov a minimalizujúce riziko výnimiek.
Mimofiremné aktivity zasahujúce do tvorby a regulácii mestského plánovania vyústili do založenia neziskovej organizácie IUR, kde ako zakladateľ pôsobí vo funkcii predsedu, zodpovedajúceho za riadenie inštitútu.


Popoludňajšie workshopy:


Marián Kubeš

Riaditeľ
ADDA s. r. o., SR

Je riaditeľom spoločnosti ADDA Consultants, s.r.o. Venuje sa koučingu manažérov v medzinárodných spoločnostiach (Accenture, Bekaert, Merck, VÚB, VSE a ďalšie). Je certifikovaným koučom Erickson College, členom International Coach Federation a spoluautorom výcvikového programu koučingu HR KOUČ pre pracovníkov ľudských zdrojov a programu vzdelávania pre manažérov Manažér ako mentor a kouč.
Práci konzultanta sa venuje takmer 20 rokov. Okrem štúdia psychológie svoju kvalifikáciu získal na pracoviskách v USA, Veľkej Británii, v Nemecku, Rakúsku a v Českej republike. Praktické skúsenosti s rozvojom manažérskych kompetencií vydal knižne so svojimi spolupracovníkmi vo vydavateľstve GRADA pod názvom Manažerské kompetence: způsobilosti výjimečných manažerů (2004) a 360stupňová zpětná vazba jako nástroj rozvojě lidí (2008).


Katarína Krištofičová

Konzultant
ADDA s. r. o., SR

Absolvovala štúdium psychológie na Filozofickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. Svoju kariéru má previazanú so spoločnosťou ADDA Consultants, kde začala pracovať už ako študentka. Zameriava sa na poradenstvo v oblasti hodnotenia a rozvoja ľudských zdrojov, kde sa sústreďuje najmä na tvorbu kompetenčných modelov, realizáciu assessment centier a projektov 360° spätnej väzby. V spoločnosti ADDA Consultants je najskúsenejšou odborníčkou pre oblasť psychodiagnostiky.


Alexander Birčák 

Konateľ spoločnosti a lektor
Albisa s. r. o.

Alexander Birčák vyštudoval mikrobiológiu na ruskom Harwarde – na Lomonosovovej univerzite v Moskve. Krátko po škole odišiel pracovať do podnikateľskej sféry. V Prahe 12 rokov úspešne zastával vysoké riadiace funkcie v niekoľkých zahraničných spoločnostiach. Napríklad bol riaditeľom marketingu vo Wüstenrote.
Potom prišiel zlomový rok v jeho živote – rozvod, prepustili ho z práce a zomrel mu otec. Syndróm vyhorenia ho priviedol naspäť na Slovensko. Tu sa zotavil, prehodnotil svoje priority a začal sa venovať psychológii a osobnému rozvoju.
Dnes je “doktorom motivácie”, koučom a lektorom osobného rozvoja. Pomáha šéfom vyhnúť sa vyhoreniu a motivovať ľudí trvalo udržateľným spôsobom.


Daniela Krížiková

Managing director, senior consultant 
Image Lab SK, s. r. o.

Daniela má viac ako 10-ročnú skúsenosť s vedením tréningov a workshopov pre firmy a organizácie od výrobnej sféry cez finančný sektor a farmaceutické spoločnosti. Na kurzoch pracuje so špecialistami a manažérmi, s predstaviteľmi top managementu sa stretáva pri individuálnom koučingu. Využíva svoje skúsenosti zo štúdia psychológie a psychoterapeutickej praxe, ako aj pôsobenia na manažérskych pozíciách v retailovom bankovníctve a vedením tímu Image Lab SK. Ako senior konzultant spolupracuje pri tvorbe a realizácií komplexných HR projektov zameraných na vytváranie kompetenčných modelov, nástrojov na meranie kompetencií a zavádzanie systémov pre prácu s talentovanými zamestnancami.


Hilde Lemmens

Training Academy Manager, Thalento v.n.
Image Lab SK, s. r. o.

Hilda má skúsenosti z významných personálnych a konzultačných spoločností, kde začínala najskôr ako agentka, neskôr pôsobila ako manažérka a trénerka. Pracovala aj v non-profitovom sektore a na Katolickej univerzite v Leuven, ako aj v medzinárodnej spoločnosti zameranej na outsourcing business procesov a document management. Na týchto pozíciách získala skúsenosti s riadením ľudí a procesov vrátane produkcie, cenotvorby a predaja.
Bola spoluzakladateľka a neskôr výko nná riaditeľka spoločnosti Astyre, ktorá sa stala lídrom v oblasti poradenských služieb v Belgicku. V spoločnosti Thalento je jednou z hlavných inštruktoriek Thalento tréningovej akadémie.


Vratislav Kalenda

Spolumajiteľ, výkonný riaditeľ a senior konzultant
Image Lab s. r. o.

Špecializuje sa na oblasť poradenstva v strategickom HR manažmente so zameraním na manažment výkonnosti, manažment kompetencií a talent management. Ako senior konzultant realizuje zákazkové programy rozvoja manažmentu. Venuje sa aj individuálnemu manažérskemu koučingu - predovšetkým v oblasti podpory pri dosahovaní náročných manažérskych cieľov. Je senior konzultant pre oblasť hodnotenia zamestnancov. Špecializuje sa na vytváranie kompetenčných modelov a nástrojov na meranie postojových kompetencií a na zavádzanie systémov pre prácu s talentovanými zamestnancami. Je autorom mnohých modelových situácií a prípadových štúdií, ktoré tvoria jadro originálneho know-how spoločnosti Image Lab.


Boris Kapucian

Riaditeľ
Excellent Training, s. r. o.

Boris Kapucian študoval na Pedagogickej fakulte Univerzity Komenského v Bratislave. V oblasti rozvoja ľudských zdrojov pôsobí od r. 1994. Ako tréner, konzultant a kouč sa venuje rozvoju manažérskych, obchodných a sociálnych kompetencií, poradenstvu v optimalizácii procesov, riadenia a rozvoja ľudských zdrojov. Od roku 2000 je spolumajiteľom a riaditeľom vzdelávacej spoločnosti Human Progress Centre, od roku 2008 spolumajiteľom a riaditeľom tréningovej a poradenskej spoločnosti Excellent Training.


Alena Ambrózová

Senior Trainer and Consultant
Excelent Training, s. r. o.

Lektorka, konzultantka a assessorka v oblasti uplatnenia a rozvoja ľudského potenciálu, efektívnosti pracovného správania a manažérskych postupov. Dlhoročné skúsenosti, získala spoluprácou s významnými spoločnosťami hlavne hospodárskeho, obchodného a bankového sektora. Impulzy k profesionálnemu rastu získavala aj od odborníkov nielen slovenských, ale aj z USA, Rakúska, Holandska a Českej republiky prostredníctvom vzdelávacích aktivít, osobných stretnutí a priamou spoluprácou. Zameriava sa na dynamiku pracovných procesov a riadenia výkonu, podporu nástrojov motivácie, spoluprácu a riešenie konkrétnych situácií klientov. Silnou stránkou je flexibilita, interaktivita, vnímanie potrieb účastníkov tréningových aktivít.


Helena Grófová

lektorka, konzultantka, mediátorka, koučka
Excelent Training, s. r. o.

Pôsobí na akademickej pôde Univerzity Komenského v Bratislave. Má dlhoročné skúsenosti s lektorskou činnosťou zameranou na stimuláciu profesionálneho a osobnostného rastu. Sama absolvovala niekoľko dlhodobých výcvikových programov. Podieľa sa na tvorbe a realizácii vzdelávajúcich projektov pre jednotlivcov, skupiny, organizácie v štandardných a špecifických témach formou indoor i outdoor, spolupracuje s personalistami pri analýze vzdelávacích potrieb jednotlivých pracovníkov, vzdelávajúceho či hodnotiaceho systému. Má kompetencie na lektorovanie tréningových kurzov zameraných na rozvoj sociálnych zručností, manažérske zručnosti a organizačné správanie, alternatívne riešenie konfliktov, na sebapoznávanie a zvládanie záťaže a efektívne riadenie firmy a tímu.


Eva Martinovičová

Riaditeľka, Konateľka
EdWell, s. r. o.

Pracovala 15 rokov ako manažérka na rôznych pozíciách vo farmaceutických spoločnostiach. Viedla úspešné projekty a tímy a rozvíjala potenciál ich členov. Ako koučujúca manažérka si uvedomila, že koučing je cenným nástrojom pri rozvoji a dosahovaní cieľov – pracovných aj životných. Preto sa rozhodla koučingu venovať profesionálne.
Pracuje ako koučka, konzultantka a lektorka v spoločnosti EdWell, ktorú založila s poslaním poskytovať klientom možnosť objaviť vlastný potenciál a nájsť samého seba v rôznych oblastiach života – profesijnej aj súkromnej. Vďaka konceptu Balance Management prináša do manažérskej práce a rozvoja tímov aj jednotlivcov merateľnosť koučingu a vzdelávania.


Petr Hlušička

konzultant, lektor
Firemní sociolog

Poradci Firemního sociologa poskytují poradenské, vzdělávací a analytické služby v oborech managementu lidských zdrojů, rozvoje manažerských, komunikačních a řídících kompetencí. Firemní sociolog používá vlastní nástroje a metodiky práce, naší hlavní hodnotou je kvalita, efektivita a vysoká fundovanost.
Schopnost pracovat s lidmi, rozumět jejich vztahů, účelně a efektivně je úkolovat, sdělovat nepříjemné, ale také naslouchat, pomoci a podpořit podřízené je klíčovým předpokladem každého manažera. Někteří lidé se s touto schopností rodí, většina ale někdy potřebuje podpořit. Tuto podporu nabízejí odborníci, sociologové, psychologové, poradci portálu Firemní-sociolog.cz®.

Program

8:30-9:00 Registrácia. Ranná káva
9:00-10:00

Otvorenie Salónu
Kreslo pre hosťa:

Dino Ajanovic, Country General Manager, TNT Express Worldwide spol. s r. o.

Motivácia - trendy v populácii
Egita Renovica & Filip Brodan, Managing Partners, Engage Hill s.r.o., ČR

10:00-13:00 HR Good Practices
Oracle FIT Program ako nástroj na zvýšenie motivácie a angažovanosti zamestnaneckej populácie/Oracle FIT Program, tool for increasing the motivation and engagement of employee population
Matej Šemšej, HR Manager Slovakia & Global HR Business Partner Consulting ECE & CIS, Oracle
Motivácia zamestnancov pri kultúrnych rozdieloch v pobočkách spoločnosti/Motivation of employees in a multi-cultural environment across larger regions
Svetlana Barbarawi, HR Director, Central/Eastern Europe, Middle East & Africa, IDC CEMA
Ako merať motiváciu a ako s meraním naložiť. Do akej miery zvyšuje motivácia výkon spoločnosti.
Marián Baranovič, Operačný riaditeľ divízie SME, SOFTIP, a. s.
11:00-11:30 Prestávka na občerstvenie a networking
Ako využíva malá rodinná banka nefinančné motivátory v personálnej praxi.
Angelika Mikócziová, vedúca oddelenia Riadenia ľudských zdrojov
OTP Banka Slovensko, a. s.
Mier v kancelárii/Peace in the office
Roman Talaš, Managing Partner, SIEBERT + TALAŠ spol s r. o.
Panelová diskusia

13:00-14:00 Pracovný obed, networking                                                                                             

14:00-16:15 Workshopy                 
Sekcia 1
Peniaze nie sú motivátor/Money is not a motivator
Image Lab, s. r. o.

Tri psychické prekážky motivácie a ako ich prekonať/
Three psychological barriers to motivation and how to overcome them
Albisa, s. r. o.

Koučing - cesta k vyššej motivácii/Coaching - one way to higher motivation
EdWell, s. r. o.
Sekcia 2 Nepoznáte svojich ľudí? Zabudnite na motiváciu!/You do not know your people? Forget about motivation
ADDA Consultans, s. r. o.

Ako predchádzať vyhoreniu pracovníkov
/How to prevent employee burnout
Excellent Training, s. r. o.
Konflikt vo firme - problém aj príležitosť
Firemní sociolog ČR

16:15

SPOLOČENSKÝ PROGRAM – koktail, tombola

HUDOBNÝ PROGRAM - Tarso Miller Duo s Jozefom Srogončíkom - brazílsky spevák a pesničkár a slovenský gitarista (https://www.facebook.com/tarsomiller)

Fotogaléria